Aicinām noklausīties!


Fiziskās aktivitātes ir veselības pamats visos vecumos. Taču, lai mēs spētu produktīvi kustēties, jābūt veselām locītavām. Locītavu veselību un noturību pret slodzi nosaka ļoti daudzi faktori — gan tādi, ko varam ietekmēt, gan tādi, ko nevaram. Šajā tiešraidē runāsim par tiem faktoriem, kurus savā ikdienā varam ietekmēt mēs paši, lai mūsu locītavas būtu veselas līdz pat sirmam vecumam.

Saruna būs īpaši noderīga, ja:

Tev pārsvarā ir sēdošs darbs.

Ilgstošas sēdēšanas rezultātā tiek izdarīts spiediens uz gūžas locītavām, ceļiem un mugurkaulu. Tas var novest pie artrīta un daudzām citām veselības problēmām.

Tu strādā fiziski smagu darbu.

Arī pārmērīga slodze un smags fizisks darbs atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz locītavām un ir izplatīts sāpju un citu veselības problēmu cēlonis.

Tev ir liekā svara problēmas.

Liekais svars ir būtiska slodze gūžām, ceļiem un mugurai. Vai zini, ka katrs liekais kilograms ir papildu divu kilogramu spiediens uz ceļgaliem?

Tu esi sportists, sporta profesionālis vai vienkārši fiziski aktīvs cilvēks.

Regulāra fiziskā aktivitāte var palīdzēt uzlabot locītavu veselību, taču tā var izraisīt arī pārslodzi un locītavu bojājumus, kas paaugstina dažādu slimību un traumu riskus.

Tu esi vecāks par 50 gadiem.

Locītavu veselību būtiski ietekmē arī vecums. Locītavu problēmas visbiežāk ir saistītas ar vecuma izmaiņām audos – cīpslas, saites un skrimšļi kļūst mazāk elastīgi, parādās dažāi locītavu bojājumi, nolietošanās pazīmes, pasliktinās kustīgums, parādās sāpes.

Tev ģimenē ir cilvēki, kuriem ir vai ir bijušas locītavu veselības problēmas vai Tev pašam ir ar locītavu veselību saistītas slimības.

Tavs ikdienas uzturs nenodrošina pietiekamu vitamīnu un minerālvielu uzņemšanu.

Nepietiekamas uzturvielas, tāpat kā ģenētika, vecums un ikdienas ieradumi var ietekmēt locītavu veselību, būtiski ierobežojot tavus ikdienas ieradumus un spēju kustēties.

Tev šobrīd nav sūdzību par locītavu veselību, bet Tu vēlies vairāk uzzināt, par to kā rūpēties parlocītavām, lai tās būtu veselas ilgtermiņā un funkcionētu pareizi līdz pat sirmam vecumam.


Aicinām Tevi iesūtīt jautājumus nākamajām Facebook tiešraidēm, izmantojot zemāk redzamo pogu. 


.